Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare creanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare creanta

O persoana care a creat un prejudiciu unei firme existand o sentinta pt recuperarea sumei, daca respectiva persoana nu are pe numele ei locuinta, masina etc si nu are nici venit ......acea firma ramane cu prejudiciul?
multumesc
Da.
Indiferent pe numele cui, daca are, atunci plateste, doar ca e mai de durata si mai costisitor pentru creditor.
Daca e casatorit, daca locuinta e comuna, daca mosteneste, daca... daca... etc.