Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... registru de consultatii medicale
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

registru de consultatii medicale

Daca la un cabinet medical sunt angajati 2 medici, registrul de consultatii medicale va fi cate unul pentru fiecare medic sau va fi un singur registru de consultatii al cabinetului in care pot inregistra ambii medici ?
logofatu, utilizator
Dacă nu sunt consultaţii în nr foarte mare, merge un singur registru de consultaţii.
La un nr foarte mare, oricum se constituie multe volume anual.
Depinde cum este organizată activitatea pe plan intern.

Pentru medicii de familie, trebuie registru separat, deoarece au contract separat chiar dacă activează în acelaşi spaţiu.
Este undeva specificat acest lucru ?
Multumesc pentru raspuns.