Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inmatriculare auto

Buna seara.Acum 3 ani de zile am cumparat un autovehicul pe numele meu din Spania,auto pe care nu l-am inscris din cauza taxei destul de mari.In momentul de fata am pus masina la vanzare si as vrea sa o radiez in tara de origine,dar as vrea sa stiu daca dupa aceea viitorul cumparator o sa poata inmatricula masina in Romania.Va multumesc
In Spania, masina a figurat in acte pe numele cui ?
Masina inca figureaza pe numele meu in Spania,iar in Romania s-au scos numere rosii pe numele altcuiva tocmai pentru a o putea vinde,eu fiind mai mereu plecat din tara
Cum intentionati sa vindeti auto,daca nu are taxa achitata ?
Nu vad ce legatura are taxa neplatita cu vanzarea masinii,se poate vinde si cu taxa platita si fara ea,viitorul cumparator urmand sa inmatriculeze masina si sa ii plateasca taxa.