Forum Discuţii juridice Executare silită Decizie obligare la plata veche de 4 ani- SE MAI POATE ...
Discuție deschisă în Executare silită

Decizie obligare la plata veche de 4 ani- SE MAI POATE EXECUTA?

Buna ziua,

Suntem asociatie de proprietari, avem o decizie de obligare la plata a unui restantier la intretinere, decizie ramasa definitiva din 2011, se mai poate pune in executare prin executor judecatoresc?

Va multumesc.
termenul general de prescriere a unei datorii este de 3 ani
nu inteleg de ce ati posat acest raspuns.

Astept in continuare sfaturi, motivul pentru care datornicul nu a fost executat silit este acela ca dupa ce s-a terminat procesul a platit pentru o perioada niste sume datorate asociatiei...

Va multumesc