avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lipsa cateva zile in cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lipsa cateva zile in cartea de munca

Buna ziua,

Problema este urmatoarea: mi-am desfacut cartea de munca de la firma la care am lucrat inainte cu data de 17 iunie 2009, iar la noua firma unde ma angajez imi va aparea din data de 22 iunie 2009, deci sunt 3 zile lucratoare fara calculul weekendului. In ce masura ma afecteaza aceasta treaba si ce as putea sa fac eventual daca este necesar sa imi "recuperez" aceste zile lipsa.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: cezarlupan , utilizator 23:21, 19 Iunie 2009
Multumesc.

Acuma am sa pot dormi linistit. :clapping:
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical enmihaela enmihaela Buna ziua! Sunt angajata din data de 04.10.2018,sunt insarcinata in 22 de saptamani,iar in luna aprilie am avut 3 concedii medicale 01-05.04,10-19.04 respectiv ... (vezi toată discuția)
Plata concediu medical nicolcris nicolcris un angajat de 35zile,care inainte a platit contributia la CASSpersonal ,beneficiaza de plata concediului medical (vezi toată discuția)
Refuz la plata cm jaga76 jaga76 va rog sa i-mi spuneti si mie daca beneficiez de C.M obtinut in urma unei operati de hemoroizi in data de 30 iunie 2017. mentionez ca sunt angajat la data de ... (vezi toată discuția)