Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... S-a prescris datoria?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

S-a prescris datoria?

Buna ziua . Am o nelanurire vreau sa stiu daca mi-sa prescris datoria fata de o societate. In data de 11-11-2008 am castigat un proces prin care am primit de la o societate o suma de bani. Aceasta societate a facut recurs in instanta in data de 06-02- 2009 care sa terminat in data de 29-06-2010 si a castigat procesul Eu nu am fost instintat de acest proces .In data de 12-09-2013 se face deschiderea dosarului de executare silita,iar prin incheierea din data de 22-07-2014 s-a incuviintat executarea silita a debitorului (adica a mea). In data de 04-02-2015 mi s-au blocat conturile bancare . mentionez ca eu nu am fost adus la cunostinta de datoria pe care o aveam decat acum cand mi sa pus proprirea pe cont .desi eu am acelasi domiciliu din data de 2001 As dori sa stiu daca datoria e prescrisa sau nu ...... Multumesc frumos .
mai exista un topic deschis pe acelasi subiect asa ca asta se va inchide.