Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Compensatie chirie MApN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Compensatie chirie MApN

Buna ziua,
Sunt cadru militar activ, am cumpărat o locuință prin credit imobiliar pentru care plătesc băncii rata lunara. Teoretic sunt proprietar; practic locuința este în proprietatea băncii (garanție de rang 1) iar eu sunt chiriaș cu chiria=rata lunara.
Exista vreo posibilitate de a beneficia de compensație pentru chirie?
Mulțumesc.
...stimate domn compensatia pentru chirie se acorda in urma unui contract de inchiriere....la unitate la dvs exista o comisie care studiaza dosarul pe care cel care il intocmeste cere banii de chirie si aproba sau nu...din pacate dvs nu va incadrati....cu respect.