Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA valoarea ramasa neamortizata
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

valoarea ramasa neamortizata

In cazul vanzarii unui mijloc fix valoarea ramasa neamortizata e deductibila? Sau exista anumite conditii pentru deductibilitate?
Daca societatea vinde utilajul la o valoare mai mica decat valoarea ramasa neamortizata, partea din valoarea ramasa neamortizata care nu se acopera cu venitul obtinut din vanzarea utilajului este considerata cheltuiala nedeductibila la calculul profitului impozabil