avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul la munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul la munca

am o condamnare cu suspendare la regimul circulatie.pot profesafunctia de agent de securitate conf legii 333 ?
Cel mai recent răspuns: arhiresorin , utilizator 09:01, 19 Martie 2015
Potrivit art.36 din Legea nr.333/2003, persoana care urmeaza sa indeplineasca atributii de paza sau protectie trebuie sa indeplineasca cumulativ urmatoarele conditii:
a) sa fie cetatean roman sau cetatean al unuia dintre statele membre ale Uniunii Europene ori ale Spatiului Economic European si sa aiba varsta de cel putin 18 ani;
b) sa fie apt medical pentru exercitarea functiei;
c) sa nu aiba antecedente penale pentru infractiuni savarsite cu intentie;
d) sa fie atestat profesional, potrivit prevederilor prezentei legi.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare mariusn89 mariusn89 Buna ziua. As dori sa ma angajez in domeniul paza si protectie si as vrea sa stiu daca pot fi angajat in cazul in care am un cazier cu ucidere din ... (vezi toată discuția)
Agent de paza/securitate cu cazier? tirist tirist buna ziua.In oct anul trecut mi-a fost anlat permisul pt conducere in stare de ebrietate.intre timp facusem cursurile d agent de paza si am luat si atestatul, ... (vezi toată discuția)
Agent de paza cu indemnizatie de handicap Sorinutsu Sorinutsu Buna ziua , am citit sute de articole pe internet dar niciunul nu m-a lamurit total , beneficiez de indemnizatia de handicap grad 2 accentuat astm bronsic si ... (vezi toată discuția)