Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Venit completare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Venit completare

Buna ziua.Va rog frumos sa imi precizati daca dupa terminarea perioadei de somaj care acum este compusa din somaj + venit de completare, suma incasata este aceeasi sau din suma respectiva se scade somajul si ramane doar acel venit de completare.Multumesc frumos.
Castigul salarial individual mediu net pe ultimele 3 luni inainte de concediere depasea salariul mediu net pe economie ,dar conform OUG 36 2013 salariul mediu net pe economie in luna ianuaire 2014 fiind de 1625 deci s-a calculat Venit completare 987 + somaj 638 = 1625.Dupa terminarea perioadei de somaj care vai fi suma venitului de completare 987 sau 1625?Multumesc frumos.
Venitul lunar de completare = 1625 lei - 638 lei = 987 lei