avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ajutor va rog
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ajutor va rog

Buna ziua
am nevoie va rog de un sfat
Sunt angajat al unei firme particulare si am calcat gresit
fiind agent de vanzari imi iau salarul in functie de vanzari
odata cu venirea crizei lucrurile au mers tocmai prost
din prostie ca altfel no numesc am facturat niste facturi catre anumiti clienti si am ascuns marfa
cand sau luat situatiile la analizat a reesit ca eu nu am dus marfa la clienti respectivi
marfa am duso inapoi dar se pare ca nu toata dar nam ce sa comentez ca nu pot dovedi nimic cam returnato
ce trebe sa fac?
sau caremi va fii pedeapsa?
va mutumesc
sa inteleg ca ati valorificat marfa care lipseste?Chiar ati calcat gresit,dar totusi .... incercati sa depuneti banii pe marfa respectiva ..... iar apoi vedeti ce hotarasc cei de la firma unde sunteti angajat.
marfa am returnato in proportie de 80% dar cica lipsesc cateva coduri
am zis ca tre sa mai caut dar sincer nustiu nimik de restu
la ce facpta ma incadrez?
ce pedeapsa risc daca nu ma inteleg cu ei?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retinere din salariu casierilor gabriela_R gabriela_R buna ziua . sunt noua nouta pe acest forum si m-am inscris pt ca am mare nevoie de ajutor .sunt casier intr-un magazin cu produse electrocasnice . la anumite ... (vezi toată discuția)
Parintii nu ma sustin la facultate catalincatalin90 catalincatalin90 care sunt pasii pe care trebuie sa ii indeplinesc sa imi dau in judecata parintii pentru ca nu vor sa ma mai sustina la facultate, si doresc acest lucru pentru ... (vezi toată discuția)
Cât durează instrumentarea unui dosar ?? DanAlyna DanAlyna Buna seara. In urma cu un an prietenul meu s.-a urcat la volan in stare de ebrietate și după o urmărire ca in filme (fără victime, din fericire) a fost ... (vezi toată discuția)