Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Adjudecare imobil, vechiul cod
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Adjudecare imobil, vechiul cod

Buna ziua,

Daca doresc sa adjudec imobilul debitorului care este pretul corect?
Cel stabilit in prima publicatie sau dupa ce a scazut cu 75%?

Multumesc
Pretul e ala care s-a stabilit prin evaluare. Nu inteleg la ce va referiti prin pret corect..
Daca sunteti creditorul proprietarului, adjudecati la 75% din pretul de pornire al primei licitatii.
Buna ziua,

Apartamentul a fost evaluat la pretul de 38.000 euro.
La al doilea termen a scazut la 28.500 euro.
Avocatul spune ca noi putem adjudeca la pretul de 28.500 euro, executorul spune la 38.000 euro.