Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Cumpărături de pe Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Cumpărături de pe Facebook

Bună ziua !
Am comandat de la o doamnă haine de pe Facebook, plata efectuându-o on line.
A trecut o săptămână și nu am primit marfa, pe care doamna a zis că o trimite prin poștă, unde transportul este intre 3-5 zile lucrătoare.
Problema este că doamna nu mai răspunde la mesaje, m-a blocat și şi-a şters și contul.....Am numele real al dânsei.
Cum îmi pot recupera banii ? Menționez că sunt mai multe persoane în situația mea.
Vă mulțumesc !
Plangere penala pentru inselaciune.
Da, pare sa fie vorba de infractiunea de inselaciune.
Mergeti la politie si depuneti plangere penala toti cei care ati fost inselati.