avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Cumpărături de pe Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Cumpărături de pe Facebook

Bună ziua !
Am comandat de la o doamnă haine de pe Facebook, plata efectuându-o on line.
A trecut o săptămână și nu am primit marfa, pe care doamna a zis că o trimite prin poștă, unde transportul este intre 3-5 zile lucrătoare.
Problema este că doamna nu mai răspunde la mesaje, m-a blocat și şi-a şters și contul.....Am numele real al dânsei.
Cum îmi pot recupera banii ? Menționez că sunt mai multe persoane în situația mea.
Vă mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:34, 22 Martie 2015
Plangere penala pentru inselaciune.
Da, pare sa fie vorba de infractiunea de inselaciune.
Mergeti la politie si depuneti plangere penala toti cei care ati fost inselati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! am comandat ceva de la o doamnă de pe facebook și ... Maria1235678910 Maria1235678910 Bună ziua! Am comandat ceva de la o doamnă de pe Facebook și i-am pus bani în cont..comanda nu mai vine..doamna tot amână ba că mâine ba că ... (vezi toată discuția)
Lnselaciune la shopping on line de pe fb wtiani wtiani Buna ziua! Ma confrunt cu o problema: am comandat 2 rochite de pe o pagina facebook, le-am primit, am platit transportul si livrarea 320lei. Dupa ce am ... (vezi toată discuția)
Mesaje calomnioase pe facebook castelano castelano ce masuri se pot lua impotriva celor care iti trimit mesaje calomnioase,de santaj si prin care jignesc toata familia fara a avea nici o baza reala ? este ... (vezi toată discuția)