Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua! Am comandat ceva de la o doamnă de pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua! Am comandat ceva de la o doamnă de pe Facebook și ...

Bună ziua!
Am comandat ceva de la o doamnă de pe Facebook și i-am pus bani în cont..comanda nu mai vine..doamna tot amână ba că mâine ba că poimâine îmi pune bani în cont.. când am transferat bani am scris la detalii pentru ce sunt bani respectivi puși.. ce aș putea să fac mai departe dacă doamna nu îmi pune bani? Este vorba de două plății făcute în conturi personale.. mulțumesc anticipat!
Plangere la Politie ca se sperie. Ati cumparat pe vreun grup?
E un cont de Facebook
E o doamnă în spatele contului și are firmă cu încă un alt domn..
Am tot cautat recomandări și nu am găsit am zis că hai să risc.. și cum am pățit-o eu am văzut că au început să mai posteze și alte persoane după că au pățit la fel..
I-am spus că voi merge la poliție dar nu le pasă...

Manuela Rășină, administrator
Dvs. mergeti si sa vedeti ca brusc o sa le pese. Inregistrati o plangere penala. apoi le trimiteti o poza. Eu sunt admin de grup FB, de haine, si asa mi-am invatat fetele, pe langa ca raporteaza la noi, stiu sa faca plangere si aproape toate si-au primit banii inapoi. Cred ca n-am mai avut un caz de teapa de 2 ani raportat
Mulțumesc pentru răspuns!
Așa voi face

irina.pricop a scris:

Dvs. mergeti si sa vedeti ca brusc o sa le pese. Inregistrati o plangere penala. apoi le trimiteti o poza. Eu sunt admin de grup FB, de haine, si asa mi-am invatat fetele, pe langa ca raporteaza la noi, stiu sa faca plangere si aproape toate si-au primit banii inapoi. Cred ca n-am mai avut un caz de teapa de 2 ani raportat

Buna ziua!

Puteti transmite o notificare pentru restituirea sumei de bani, prin avocat sau prin scrisoare recomandata cu continut declarat.
Daca in termenul fixat in notificare pentru restituire nu vi se inapoiaza banii, puteti depune plangere penala pentru inselaciune.