Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acte necesare pentru un minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acte necesare pentru un minor

as dori si eu sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru un minor de 17 ani pentru trecerea in bulgaria ? Precizez ca sunt divortata iar tatal nu are drept de vizita. Poate trece cu buletinul sau ii trebuie pasaport ?
Buna seara.Pentru a va deplasa in Bulgaria va sunt necesare hotararea judecatoreasca de incredintarea a minorului legalizata de instanta de judecata si buletinul de identitate al minorului
Ca completare la cele de mai sus: Pentru evitarea unor situatii neplacute, va recomand sa va faceti traducere legalizata in limba bulgara.