Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... completare act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

completare act aditional

Buna ziua!
Am si eu o intrebare, daca ma pueti ajuta.
Cum se completeaza un act aditional? Mai exact la I. durata contractului determinata de.....................ce se scrie aici?
Se scrie durata determinata de o situatie anume,sau de un eveniment anume,intrebarea este mult prea evaziva.
Scrieti exact durata contratului, de exemplu : 3 luni, 6 luni, 1 an etc. , respectiv de la .... pana la ........
Cornel Vasile, Consilier juridic
eu sunt detasata, de aceea e nevoie de act aditional, domnule Dan Popescu.
sa inteleg ca ,,detasare" trebuie trecut
Pentru ce trebuie incheiat un act aditional ?

Angajatorul emite decizia de detasare in care este mentionata si perioada detasarii.
Nu trebuie incheiat act aditoinal la contr.de munca,Angajatorul va emite o decizie in care va preciza durata detasarii.motivele detasarii,temeiul legal ,eventual ca detasarea se face cu mentinerea sau, modificarea salariului,daca se acorda cheltuieli de detasare.