avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 227 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... completare act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

completare act aditional

Buna ziua!
Am si eu o intrebare, daca ma pueti ajuta.
Cum se completeaza un act aditional? Mai exact la I. durata contractului determinata de.....................ce se scrie aici?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:12, 25 Martie 2015
Se scrie durata determinata de o situatie anume,sau de un eveniment anume,intrebarea este mult prea evaziva.
Scrieti exact durata contratului, de exemplu : 3 luni, 6 luni, 1 an etc. , respectiv de la .... pana la ........
Ultima modificare: Duminică, 22 Martie 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic
eu sunt detasata, de aceea e nevoie de act aditional, domnule Dan Popescu.
sa inteleg ca ,,detasare" trebuie trecut
Pentru ce trebuie incheiat un act aditional ?

Angajatorul emite decizia de detasare in care este mentionata si perioada detasarii.
Nu trebuie incheiat act aditoinal la contr.de munca,Angajatorul va emite o decizie in care va preciza durata detasarii.motivele detasarii,temeiul legal ,eventual ca detasarea se face cu mentinerea sau, modificarea salariului,daca se acorda cheltuieli de detasare.

Alte discuții în legătură

Detasare dia911 dia911 Va rog sa imi spuneti cum trebuie procedat daca firma noastra doreste sa detaseze 3 persoane. Se face act aditional de suspendare? Cine plateste contributiile ... (vezi toată discuția)
Detasare negut_dorina negut_dorina daca o societate care este subantreprenor detaseaza angajatii la alta soc care este antreprenor in baza aceluiasi contract cum se face inreg in ... (vezi toată discuția)
Salariu detasati sclippi sclippi Buna ziua! Apelez la bunavointa celor care stiu sa imi dea un raspuns. Firma 1 detaseaza la firma 2 un salariat. De la 1 ianuarie 2014 se modifica ... (vezi toată discuția)