Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Venituri din penalitati in Decl.101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Venituri din penalitati in Decl.101

Buna ziua,

In ce rand se inscriu veniturile din penalitati in decl.101, avand in vedere ca Anaf-ul face verificari intre sumele inscrise in 101 "venituri din exlploatare "si cele inscrise in decontul de TVA, ( unde nu se trec penalitatile facturate), in sensul ca sumele din 101 nu pot fi mai mari decat cele din 300( am primit notificare in acest sens).
Multumesc.
Nu exista totdeauna corelatie intre sumele din D300 si D101. Eventual dati-ne textual ce scrie in notificare.

Exemplu: in D300 treceti livrari/prestari care pot fi garantii, avansuri, venituri in avans, etc. iar in D101 treceti venituri.