Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Carte funciara (modificarea suprafetei imobil)
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Carte funciara (modificarea suprafetei imobil)

La un momobil locuinta individuala intabulat am marit suprafata fara marirea suprafetei amprentei la sol .Este necesara si documentatia solicitata la litira "k" art. 19 Ordinul 634 ANCPI ?
Nu am inteles clar ce ati marit dumneavoastra? suprafata terenului? trebuie documentatie cadastrala de rectificare suprafata conform legii 700/2014 - ultima lege de cadastru in vigoare (634 s-a schimbat)!
Am construit un nivel in plus(subsol) fata de ceea ce a fost intabulat .
Vă trebuie autorizație de construire pt. extindere și cu aceea și cu pv.recepție vă duceți la OCPI