avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cate termene pot fi acordate intr-un dosar aflat in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cate termene pot fi acordate intr-un dosar aflat in faza de apel?

Buna seara,am o intrebare in legatura cu un proces .In faza de apel cate infatisari ar putea fi?Va multumesc.
Poate fi un termen sau mai multe, in functie de imprejurari.
Depinde de mai multe lucruri...
Depinde de dosar, spre exemplu,In apel se pot readministra probele administrate la prima instanţă şi se pot administra si probe noi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs - vatamare corporala din culpa, amenda administrativa mariustec mariustec Buna ziua..ar fi posibil oare ca la judecarea recursului sa scap doar cu o amenda administrativa daca as putea demonstra ca nu am lovit pietonul pe trecerea de ... (vezi toată discuția)
Am si eu o intrebare atomol atomol Am avut un proces care a durat 7 ani ,eu fiind cumparator al unei proprietati si intervenient in acest proces .In sfarsit judecatorul s-a pronuntat asupra ... (vezi toată discuția)
Intrebare acte circumstantiere backtospirit backtospirit Sunt in stadiul de fond al procesului si am administrat acte circumstantiere cum ar fi contract de munca , adeverint participate in programul antidrog , ... (vezi toată discuția)