Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intrebare acte circumstantiere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intrebare acte circumstantiere

Sunt in stadiul de fond al procesului si am administrat acte circumstantiere cum ar fi contract de munca , adeverint participate in programul antidrog , adeverinta de student.

In cazul in care se face apel dupa sentinta in fond , trebuie readministrate actele circumstantiare sau acestea raman la dosar din prima instanta?

Multumesc.
In principiu actele deja administrate la instanta de fond raman dobandite cauzei.
In masura in care instanta de apel are nevoie si de alte probe se va solicita partilor sa le depuna sau acestea o pot face odata cu apelul/intampinarea.