Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Radiere Dacia 1310
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Radiere Dacia 1310

Buna seara,
Am urmatoarea problema: am vandut in 2006 o Dacia 1310, am facut un contract de vanzare cu o persoana si mi s-a dat un exemplar si un Cetificat de radiere in trei exemplare (mentionez ca acestea nu sunt datate). Am predat respectivului masina impreuna cu talonul. Acum masina nu mai este la persoana caruia am vandut-o si nici el nu mai stie unde este. Eu in acest moment am Cartea masinii si acest contract. Impozitul pe aceasta masina l-am platit in tot acest timp.
Va rog, sa-mi spuneti cum ar trebui sa procedez pentru a radia masina si sa nu mai platesc impozit.
Va multumesc pentru rabdare si altruism!
Laur250 a scris:

Impozitul pe aceasta masina l-am platit in tot acest timp.

De ce ati platit impozitul pana acum? Cu contractul de vanzare trebuia mers la impozite locale si scoasa masina de pe rolul dvs. fiscal, presupunand ca la data respectiva ati scos certificat fiscal pentru instrainarea masinii.