Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Perimata cererea
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Perimata cererea

Buna ziua,

In anul 2009 sotul meu a primit o amenda de 2000 ron.(ptr restrictie circulatie a unui transporter, in ziua de duminica fiind circulatia interzisa).La vremea aceeia am contestat PV , iar solutia a fost: in 2010 cand s-a judecat dosarul: " amana cauza suspendat in temeiul art 242 C PR CIV. alin1, pct.2.

Acum ne-am trezit la primarie ca figura cu amenda aceea de 2000 ron ca fiind, de plata.
Uitandu-ne pe site-ul JUD.Cluj , am observat ca dosarul s-a repus in martie 2012 iar ca solutie a fost: " CONSTATA PERIMATA CEREREA".

Va rog sa-mi spuneti ce inseamna aceasta ? Multumesc si astept un raspuns urgent.
~ Conținut șters la cerere ~
Si chiar nu se mai poate face nimic.Nu am primit acasa nicio hartie de la judecatorie.
~ Conținut șters la cerere ~