Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Referitor incetare suspendare contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Referitor incetare suspendare contract de munca

In cazul in care un angajat cu contractul de munca suspendat vine si face o cerere de reincepere a activitatii sunt obligata sa operez in aceeasi zi incetarea de suspendare sau pot sa ma incadrez in termenul acela de 19 zile lucratoare?
Va multumesc!!
Nu este prevazut in legislatie termenul in care se opereaza incetarea suspendarii c.i.m. ca urmare a revenirii din CFP .. parerea mea este ca, in tacerea legii, este aplicabil termenul prevazut de art.4 alin.2 din HG nr.500/2011.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc frumos!!
Offtopic: Interesant termenul 'in tacerea legii', l-am mai vazut pe-aici, imi place! =D>