Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Solicitare Info
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Solicitare Info

Daca sunt din Timisoara si deschid proces impotriva celor de la ITM Teleorman unde se judeca cauza,la Timisoara sau la Teleorman.
Multumesc
Actiunea este de competenta : Tribunalului Timis sau a Tribunalului Teleorman. (este vorba despre o competenta teritoriala alternativa)

art.10 din Legea nr.554/2004
(3)Reclamantul se poate adresa instantei de la domiciliul sau sau celei de la domiciliul paratului.
Daca reclamantul a optat pentru instanta de la domiciliul paratului, nu se poate invoca exceptia necompetentei teritoriale.
Cornel Vasile, Consilier juridic