Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin de prezentare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin de prezentare

Doresc sa infiintez un magazin de prezentare (fara vanzare )in alta localitate cu produse pe care le comercializeaza firma.
Ce acte trebuie ,in afara de avizul de insotire a marfii ?
Mentionez ca am un contract de comodat cu persoana care detine spatiul si aprobare de la primaria localitatii respectivepentru a deschide magazinul.
Multumesc !
deschidere punct de lucru in localitatea respectiva
fara punct de lucru
fara magazin
Cred ca nu m-am exprimat bine.
Concret : in acel spatiu denumit si ,,magazin de prezentare ,,vreau sa duc cateva sicrie,coroane,.....etc , ce tin de articole funerare si daca clientul doreste, ma suna si-mi spune ce anume sa-i livrez de la magazinul unde am sediul !
Le livrez la domiciliul clientului cu factura si bon fiscal de la sediu !