avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Cum afla executorii ca o persoana intra in posesia ...
Discuție deschisă în Executare silită

Cum afla executorii ca o persoana intra in posesia unui bun dupa 10 ani de la infiintarea executarii silite

Am fost executata silit acum 4 ani. Mi s-a pus poprire pe salariu din care se plateste o suma de bani.
Doresc sa-mi achizitionez o masina acum.
O sa vina executorul si o sa-mi puna sechestru pe masina pe care o sa o am in proprietatea mea?
Cum pot afla acesti executori ca cineva intra in posesia unui bun?
Care este legea, procedura?
Daca platesc sumele prin executare silita se mai pot atinge de bunuri achizitionate dupa infiintarea executarii silite?
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 12:12, 30 Martie 2015
Este posibil sa va puna sechestru si pe masina,de aflat poate afla de la DirectiaTaxe si Impozite unde o sa va inregistrati masina,daca platiti in totalitate sumele care fac obiectul executarii silite nu ar trebui sa mai continue executarea silita.Oricum, este bine sa luati legatura si cu executorul judecatoresc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita adriana1234 adriana1234 Sotul s-ar putea sa ajunga in situatia de executare silita pentru o suma de bani. Intrebare: apartamentul in care locuim este pe numele meu, cumparat inainte ... (vezi toată discuția)
Executare silita - sechestru asigurator Andrei.Ionut Andrei.Ionut Salut! Am cateva întrebari. 1. În cazul unei executări silite la ce apelează executorul prima data proprie pe salariu, sechestru asigurator pe mașină ... (vezi toată discuția)
Exercitarea autoritatii parintesti ca metoda de evitare a executarii silite madavas madavas Va rog sa-mi explicati o situatie. Fostul meu sot traieste in concubinaj cu o femeie si au impreuna si un copil. Eu sunt in prcese cu el pentru plata unor ... (vezi toată discuția)