Forum Discuţii juridice Executare silită Cum afla executorii ca o persoana intra in posesia ...
Discuție deschisă în Executare silită

Cum afla executorii ca o persoana intra in posesia unui bun dupa 10 ani de la infiintarea executarii silite

Am fost executata silit acum 4 ani. Mi s-a pus poprire pe salariu din care se plateste o suma de bani.
Doresc sa-mi achizitionez o masina acum.
O sa vina executorul si o sa-mi puna sechestru pe masina pe care o sa o am in proprietatea mea?
Cum pot afla acesti executori ca cineva intra in posesia unui bun?
Care este legea, procedura?
Daca platesc sumele prin executare silita se mai pot atinge de bunuri achizitionate dupa infiintarea executarii silite?
Este posibil sa va puna sechestru si pe masina,de aflat poate afla de la DirectiaTaxe si Impozite unde o sa va inregistrati masina,daca platiti in totalitate sumele care fac obiectul executarii silite nu ar trebui sa mai continue executarea silita.Oricum, este bine sa luati legatura si cu executorul judecatoresc.