Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident

nu am respectat indicatia indicatorului de circulatie STOP, provocand un accident de circulatie fara victime, nu au fost plangeri, dosarul a fost clasat mi s.a suspendat permisul pe 90 zile...mi.a fost dat si o dovada de circulatie, fara a primi vre.o amenda....este posibil sa primesc? :)
burlacu_, utilizator
SALUT. in cazul dumneavoastra va recomand urmatoare chestie. Dupa expirarea dovezi de 15 zile pe care ati primito daca victima sau victimile nu au depus plangere si aveti o suspendare de 90 de zile este bine sa numai prelungiti acea dovada si sa asteptati cele 90 de zile de suspendare pt a va putea lua permisul cat mai repede. AMENDA NU VETI MAI PRIMI
multumesc pentru raspuns!