Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta sporuri
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta sporuri

Buna ziua,
Pentru dosarul de pensionare (m-am pensionat in noiembrie 2014) am primit de la societatea unde am lucrat adeverinta cu sporurile primite (vechime, conditii grele etc.) pana la data de 31.03.2001. Pentru perioada urmatoare (04. 2001 - 11. 2014) aceste sporuri se regasesc in adeverinta privind stagiul de cotizare primita de la casa de pensii sau trebuie sa cer o noua adeverinta pentru perioada respectiva?

Va multumesc anticipat
Pentru perioada de dupa 01.04.2001, toate veniturile dvs. s-au declarat la casa de pensii de catre angajator, prin declaratii fiscale obligatorii.
In consecinta nu trebuie sa mai solicitati alta adeverinta privind aceste sporuri.