avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta sporuri
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta sporuri

Buna ziua,
Pentru dosarul de pensionare (m-am pensionat in noiembrie 2014) am primit de la societatea unde am lucrat adeverinta cu sporurile primite (vechime, conditii grele etc.) pana la data de 31.03.2001. Pentru perioada urmatoare (04. 2001 - 11. 2014) aceste sporuri se regasesc in adeverinta privind stagiul de cotizare primita de la casa de pensii sau trebuie sa cer o noua adeverinta pentru perioada respectiva?

Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: ana-cer , moderator 15:23, 2 Aprilie 2015
Pentru perioada de dupa 01.04.2001, toate veniturile dvs. s-au declarat la casa de pensii de catre angajator, prin declaratii fiscale obligatorii.
In consecinta nu trebuie sa mai solicitati alta adeverinta privind aceste sporuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinte pt. dosarul de pensionare ContSters122901 ContSters122901 Pentru intocmirea dosarului de pensionare, adeverintele cu sporurile si contributia de asigurari sociale se ellibereaza de institutia sau unitatea ... (vezi toată discuția)
Recalcul pensie pentru plata cu ora din invatamant luminitaardelean luminitaardelean Am un fost angajat al institutiei care a depus o cerere pentru eliberarea unei adeverinte pentru perioada 1979-2010 care sa contina toate sumele realizate la ... (vezi toată discuția)
Pensionare lorinaflorina lorinaflorina Sotul meu, nascut pe 20 09 1954 , are o vechime de 38 ani in munca ,din care 11ani gr a1 a si 12 ani gr a 2 a. La ce varsta poate iesi la pensie ? Ultimi ... (vezi toată discuția)