avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita imobil- proprietar decedat
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita imobil- proprietar decedat

Buna ziua,

Am o decizie de obligare la plata a unei persoane care a decedat dupa terminarea procesului dar inainte sa incepem executarea silita pe imobilul proprietate personala.

Putem executa silit decizia de obligare la plata? Nu a facut nimeni inca succesiunea dupa decedat

Multumesc.
Se poate , trebuie numit un curator special de executare silita pe seama moștenitorilor defunctului!
Ideea e ca nu a aparut nici un mostenitor inca...

Deci executorul numeste un curator si poate executa?

Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tata decedat credit neachitat Mihaela Murgoci2017 Mihaela Murgoci2017 Buna seara, Tatal meu a decedat si are un credit dat catre firma de recuperari . Ce se intampla acum ? Multumesc (vezi toată discuția)
Girant la banca pentru o persoana care a decedat ulterior Ing3ras Ing3ras Buna ziua, Am nevoie de sfaturile dumneavoastra in urmatoarea problema : Am girant la banca pentru o linie de credit cu un imobil, cel care avea credit a ... (vezi toată discuția)
Executare silita imobil- 2 soti proprietari, unul decedat andreistan andreistan Buna ziua, Un imobil este [b]detinut de sot+sotie, sotia a decedat anul trecut[/b], nu s-a facut succesiunea. Suntem asociatie de proprietari, suntem ... (vezi toată discuția)