Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire concediu fara plata in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire concediu fara plata in revisal

Am inregistrat un concediu fara plata cu data sfarsit 31.03 si urma sa-i fac inchiderea contractului cu 01.04.
Ieri am uitat sa operez incetarea suspendarii si inchiderea contractului.
Ce pot sa mai fac?Pot sa inregistrez azi prelungirea suspendarii cu inca cateva zile(va face inca o cerere) si sa fac inchiderea pe urma?
Mentionez ca pe cerere era trecuta perioada 01.01-01.04.2015, deci cred ca am inregistrat gresit de la inceput data sfarsit in Revisal.
Daca cecerea era pentru perioada 01.01 - 01.04.2015 puteti face corectie in revisal la data de sfarsit a suspendarii - in loc de 31.03.2015 , treceti 01.04.2015 - si apoi sa faceti incetarea suspendarii si incetarea c.i.m. cu data de 01.04.02015.
Incetarea CIM nu e de maine?Adica azi e inca salariat, in CFP, iar de maine inceteaza contractul...Mi-e tare neclara povestea asta...
carmenbn, utilizator
Cu ce data a solicitat incetarea c.i.m.?
Inca n-a facut cerere, a facut cerere doar pt. cfp 01.01-01.04.Urmeaza sa-i zic eu ce mai are de facut
Atunci daca face cerere de incetare a c.i.m. cu data de maine, atunci maine ii faceti si incetarea.

Am crezut ca a facut cerere tot cu data de 01.04.2015 pentru incetarea c.i.m.