avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire concediu fara plata in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire concediu fara plata in revisal

Am inregistrat un concediu fara plata cu data sfarsit 31.03 si urma sa-i fac inchiderea contractului cu 01.04.
Ieri am uitat sa operez incetarea suspendarii si inchiderea contractului.
Ce pot sa mai fac?Pot sa inregistrez azi prelungirea suspendarii cu inca cateva zile(va face inca o cerere) si sa fac inchiderea pe urma?
Mentionez ca pe cerere era trecuta perioada 01.01-01.04.2015, deci cred ca am inregistrat gresit de la inceput data sfarsit in Revisal.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:02, 2 Aprilie 2015
Daca cecerea era pentru perioada 01.01 - 01.04.2015 puteti face corectie in revisal la data de sfarsit a suspendarii - in loc de 31.03.2015 , treceti 01.04.2015 - si apoi sa faceti incetarea suspendarii si incetarea c.i.m. cu data de 01.04.02015.
Incetarea CIM nu e de maine?Adica azi e inca salariat, in CFP, iar de maine inceteaza contractul...Mi-e tare neclara povestea asta...
Ultima modificare: Miercuri, 1 Aprilie 2015
carmenbn, utilizator
Cu ce data a solicitat incetarea c.i.m.?
Inca n-a facut cerere, a facut cerere doar pt. cfp 01.01-01.04.Urmeaza sa-i zic eu ce mai are de facut
Atunci daca face cerere de incetare a c.i.m. cu data de maine, atunci maine ii faceti si incetarea.

Am crezut ca a facut cerere tot cu data de 01.04.2015 pentru incetarea c.i.m.

Alte discuții în legătură

Incetare cim pentru a beneficia de somaj anymaryh anymaryh Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu o solutie la aceasta problema : un angajat are cim pe perioada determinata de 3 luni (23.01.13 - 22.04.13) pe perioada ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)
Contract de munca perioada determinata RuxandraLarisa RuxandraLarisa In legatura cu data de incetare a contractului de munca pe perioada determinata. Am un contract de munca pe 2 luni: 02.02.2015- 02.04.2015. Care este data de ... (vezi toată discuția)