Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchidere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchidere firma

Buna ziua,

Tatal meu a avut o firma de constructii care a fost infiintata acum cativa ani care nu a mers foarte bine si din cate stiu suspendase activitatea acesteia. In ultimul timp am tot primit somatii din partea ANAF pentru unele sume datorate.

Cum pot inchide aceasta firma avand in vedere ca eu nu am nici un act sau vreo cunostiinta clara asupra lucrurilor pe care le-a facut tatal meu cu aceasta firma?

Din cate am mai auzit, aceste sume datorate se mostenesc. Este acest lucru adevarat? Se poate face ceva in aceasta privinta?

Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~