Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CINE-I DA DREPT SA DESCHIDA CONT BANCAR IN NUMELE MEU ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CINE-I DA DREPT SA DESCHIDA CONT BANCAR IN NUMELE MEU ??

Buna ziua tuturor.

De cand este posibil ca ANGAJATORUL , sa isi aroge dreptul LEGAL de a SEMNA CONTRACT de DESCHIDERE CONT BANCAR + ( card + toate serviciile optionale de notificari prin SMS, Banking Online, e-mail etc),
IN NUMELE MEU SI FARA INCUVINTAREA SAU SEMNATURA MEA???

Cornel Vasile, Consilier juridic
nu are dreptul decat daca i l-ati dat prin vre-un act
Va multumesc pentru comentariu :) D-na avocat Antonela
-
Daca intradevar nimeni '' NICI CHIAR ANGAJATORUL SAU BANCA :rtfm:'' nu poate si NU ARE

DREPT LEGAL de a semna contract de deschidere de CONT BANCAR in

numele ANGAJATULUI si mai ales FARA INCUVINTAREA SCRISA A

ANGAJATULUI , ma voi razbuna pe ANGAJATOR cu UN PROCES, daca as stii

ca castig ceva bani de pe EI.

Opinii sau sugestii ??
Multumesc anticipat :surrender:
Puteti merge la banca sa inchideti acel cont deschis fara acordul dvs.

Legea nu prevede obligativitatea platii salariului prin virament bancar.
Numai o clipa D-le Freeelis.

:angry: :rtfm: :angry: De ce sa inchid pe banii mei (sau pe timpul meu ) CONTUL (+ noul card) DESCHIS DE ANGAJATOR in numele MEU??????????
:angry: :angry:
NU AR FI MAI BINE SA AM DOVADA PENTRU UN NOU PROCES ??

NU ESTE MAI PROFITABIL PT. MINE SA-I DAU IN JUDECATA?

VOI CASTIGA CEVA BANI SAU NU ??? (vreau sa stiu sigur)

DACA voi castiga chiar si 4000-5000 de RON SA MERGEM LA PROCES sunt liber sa-i dau in judecata daca se renteaza.

CINE MA REPREZINTA ?

Nu-mi condamnati atitudinea.
Multumesc.

1. Eu v-am dat o solutie si nu v-am tras la raspundere.
Nimeni nu va poate spune exact ce sanse aveti , castigati sau pierdeti.

2. Incercati sa nu mai scrieti cu majuscule.
Scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, sau cu alte artificii este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.

O astfel de scriere este considerata o incalcare a Regulamentului Forumului Avocatnet.ro

3. Pct.2.6 din Regulament
In forum nu se stabilesc relatii profesionale intre cel care intreaba si cel care raspunde, cererile si ofertele de consultanta (fie ele si pro bono) se fac numai prin intermediul mesageriei private.
In acest caz, aveti posibilitatea sa consultati Catalogul Consultanților si daca doriti puteti lua legatura colegii avocati fie prin intermediul mesageriei private, fie prin utilizarea datelor de contact din profilul acestora.
www.avocatnet.ro/content/con...

Sau puteti apela la Bursa de Servicii Avocatnet.ro
www.avocatnet.ro/content/bc|...
Cornel Vasile, Consilier juridic