Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cadastru loc de veci
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cadastru loc de veci

Buna ziua.As dori sa stiu daca trebuie facut cadastru la locul de veci ,sau se poate face in momentul in care se vrea a fi vandut?
Vorbim despre cimitir nou privat? sau vorbim despre cimitire parohiale sau de stat?
cimitir vechi,parohial
Nu aveti nevoie de cadastru si doi locurile nu se vand se doneaza.
Matusa mea a fost informata de administratorul cimitirului ca trebuie sa faca cadastrul locului de veci.Cand a murit sotul ei,i-a fost dat locul de la primarie,dupa care ea l-a cumparat pe termen nelimitat de la primarie.
Locurile de veci se concesioneaza de la administratia cimitirului si se poate transmite prin succesiune.
Matusa dvoastra are de la primarie un document pe care scrie contract de vanzare-cumparare sau contract de concesiune?
Cu ce pret i-a fost vandut?