Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool la volan

Buna Ziua acum ceva timp (8 luni) am fost oprit in trafic si testat cu etilotestul sa ajuns la procuror care a renuntat la urmarirea penala dar nu stiu daca voi sta 3 sau 4 luni pana ridic permisul si daca aceel test este obligatoriu (13 din 15) nu prea am timp sa ajung si daca nu il dau pot ridica permisul la 4 luni inca astept rezolutia de la parchet daca ma puteti ajuta cu un raspuns Va Multumesc
Dupa ce primiti ordonanta, mergeti sa va ridicati permisul.
adica nu mai stau 3 luni daca a fost urmarita fapta ca infractiune si imi pot ridica permisul?va multumesc pentru raspuns este legal sa nu intampin alte probleme