Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Acte mansarda+acoperis
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Acte mansarda+acoperis

buna ziua,as dori sa stiu ce acte imi trebuiesc pentru modificarea unui acoperis?am o casa de 50 mp si as dori sa dau jos acoperisul si sa zidesc cateva randuri de boltari sa fac o mansarda as dori sa stiu ce acte imi trebuiesc tinand cont ca nu avem proiect,casa este construita in 1990 este trecuta la primarie ca anexa,acaret sau cum so numi eu am mai construit in jurul celor 2 camere care erau facute un hol bucatarie si o baie
marius0912, utilizator
Initial trebuie sa desfasurati demersuri pentru introducere in cadru legal a constructiei existente,notarea la ocpi
Ulterior desfasurati demersuri pentru proiect,autorizatie constructie,certificat de urbanism