Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa post suplimentata dupa revenirea din CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa post suplimentata dupa revenirea din CCC

Dupa un concediu de 2 ani (crestere copil) am revenit la munca. Seful meu a intocmit o noua fisa de post in care au fost inscrise noi atributii. In conditiile in care nu sunt de acord cu una dintre atributii, as dori sa stiu cum pot sa refuz, legal, aceasta atributie fara a avea repercursiuni asupra mea sau ce se poate face in acest sens? Refuzul inscrierii unei atributii in fisa postului poate fi temeiul unei concedieri ( functionar public)?
Puteti semna acea fisa a postului , sub rezerva legalitatii acelei atributii.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Daca angajatorul iti impune acest lucru esti obligat?
Nimeni nu va poate forţa să semnati un act juridic contra vointa dvs.