Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... lipsa calitate procesuala pasiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

lipsa calitate procesuala pasiva

Poate fi invocata excepția calității procesuale pasive pentru prima data in apel?
Multumesc
Fiind excepție absolută, poate fi invocată în orice stare a pricinii, deci și în apel, potrivit art. 247, alin. 1 NCPC.
da. este exceptia lipsei calitati procesuale pasive
Multumesc..