Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog, doresc un raspuns!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog, doresc un raspuns!

Buna seara! Va rog sa imi spuneti cate oi pot sa tin in gradina mea, in conditiile in care am o gradina cu iarba in suprafata de 2.5 ha, iar casa vecinului se afla la o distanta de cca 150m ? Astept raspunsul dumneavoastra, daca se poate cu trimitere la temeiul legal. Va multumesc! Va doresc o seara placuta!
Conditionat de localitate,fiecare autoritate locala,prin HCL dispune masuri pentru astfel de situatii
Există Ordin 119/2014 al Ministerului Sănătății cu privire la normele de igienă sanitară și sănătate publică(ordin care a abrogat vechiul ordin 536/1997)
Cu privire la fermă de ovine- distanța minimă de protecție sanitară este de 100m față de vecinătate.
Trebuie să dețineți o carte de exploatație de la sediul direcției veterinare din zonă și înregistrarea acesteia în Registrul Național al exploatațiilor, inclusiv ale documente.
Puteți primii și subvenții.
Succes!!!!!!!!!