Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ecotichet masina electrica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ecotichet masina electrica

Buna ziua. Am vazut ca statul roman incurajeaza cumpararea de noi vehicule 100% electrice prin oferirea unui ecotichet in valoare de 12.000 lei.
Intreabarea este urmatoarea: daca eu cumpar un autovehicul cu combustie interna si apoi un kit de conversie a autovehiculului, voi beneficia de acel tichet? unde poate fi utilizat acest tichet? cine si cum il poate folosi? persoana fizica.
Nu veti beneficia de tichet pentru simplul motiv ca se acorda doar pentru vehicule cu mototr electric fabricate de producator.