Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Abonament telefonie mobila, reziliere
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Abonament telefonie mobila, reziliere

Buna ziua,
Am prelungit un abonament de telefonie mobila prin achizitia unui telefon.Mai am cca un an de contract si trebuie sa plec din tara.Cum reziliez contractul si in ce conditii?
Multumesc
Buna ziua,
Rezilierea e simpla, faceti o notificare prin care ii anuntati ca renuntati la servicii insa va trebui sa platiti taxa de despagubire in functie de perioada ramasa din contract si probabil o parte din pretul subventionat al telefonului.
multumesc, credeam ca este varianta fara cheltuielile astea :)
Nu exista :)
Doar taxele de reziliere in suma fixa sunt ilegale.
multumesc