Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recurs
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recurs

in cadrul judecarii recursului se poate face cerere de suspendare a judecatii pe motiv de boala? si daca da, aceasta incheiere poate fi atacata cu recurs?
Din moment ce ai intrebat daca se poate dispune suspendarea judecatii pe motiv de boala.....iar in cod scrie destul de clar acest lucru [ si doar nu avea sens sa reformulez....]
Iar ceea ce am citat eu raspunde atat la prima intrebare adresata de tine [ vezi alin 1] , cat si la a doua [ vezi alin 3 - In ceea ce priveste posibilitatea atacarii unei astfel de incheieri cu recurs, desigur ca numai incheierea data in prima instanta, prin care s-a dispus suspendarea cauzei, poate fi atacata cu recurs separat, care se judeca imediat.... ].
Cu atat mai mult cu cat cunosti codul pe dinafara......
celina, utilizator
amitza a scris:

@GabrielA : multumesc, asa ma gandeam si eu, dar nu eram sigura, si as fi vrut opinia cuiva care s-a lovit de o asemenea problema.

Sincer, suspendare am vazut numai la fond la recurs nu. Nici n-am avut :)
[EDITAT - offtopic]
Recursul este inadmisibil in acest caz.
ContSters20980, utilizator