Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... OUG 36/2013
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

OUG 36/2013

Momentan sunt beneficiarul unui venit de completare conform OUG36/2013.La adunarea generala din cadrul asociatiei de proprietari am fost ales in comisia de cenzori,unde as avea un contract de mandat de pe urma caruia as beneficia de 300 lei.Daca semnez contractul de mandat mai pot beneficia si de venitul de completare?, adica este considerat ca fiind contract de munca?,
Contractul de mandat nu poate fi asemanat cu un contract de munca.