Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare firma

Avand in vedere faptul ca voi pleca din tara o perioada mai indelungata as dori sa-mi suspend firma si prin urmare sa stiu ce obligatii voi avea dupa suspendare in special cat timp imi va lua redeschiderea ei si cu ce eforturi financiare.Va multumesc
puteti suspenda activitatea pe o perioada de 3 ani. inregistrati decizia de supendare la Registrul Comertului. Ulterior inregistrati si la Anaf incheierea si optati fie pentru depunerea declaratiilor fie pentru nedepunerea acestora pe perioada suspendarii.