avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1017 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere in judecata angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere in judecata angajator

Buna ziua

As dori sa stiu daca pot da in judecata un angajator, fara sa mai merg si la mediator.
Acest mediator este obligatoriu sau se poate si fara el?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:24, 16 Aprilie 2015
Puteti actiona in instanta si fara sa mai mergeti la mediator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cea mai buna varianta pt divort Oana456 Oana456 Buna ziua. As dori sa stiu care este cea mai buna modalitate de a divorta in cazul in care sotul meu lucreaza in strainatate, suntem casatoriti in Bucuresti si ... (vezi toată discuția)
Mediere- procedura prealabila lucfelice80 lucfelice80 Buna ziua, va rog dati-mi un ajutor in chestiunea aceasta cu medierea: voi avea un litigiu cu fostul meu angajator. am inteles ca e obligatorie participarea ... (vezi toată discuția)
Nerespectare acord de mediere manuelai manuelai Buna ziua, In urma cu un an, fetita sotului (15 ani) a decis ca nu mai vrea sa stea cu mama, iar de atunci locuieste la noi (orase diferite -350 km ... (vezi toată discuția)