Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Schimbarea numelui
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Schimbarea numelui

Buna ziua , ma numesc Iordache Andrei si as dori sa renunt la numele de familie din partea tatalui si sa port numele mamei .Este posibil acest lucru tinand cont ca parintii mei sunt divortati iar in 2010 fiind in custodia tatalui acesta in urma unei reacti destul de violente eu am fost luat in custodie de bunica mamei prin plasament ( mama fiind plecata din tara ) iar procesul judecandu-se la tribunal ? Care ar fi procedura pentru acest lucru .Va multumesc
esti minor?
Un articol interesant care iti poate raspunde la intrebare:

www.avocatnet.ro/content/art...