Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... mama pleaca la munca in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

mama pleaca la munca in strainatate

as dori sa stiu si eu ce se poate face in cazul unui minor in varsta de 11 ani care este in custodia mamei in urma procesului pt custodie dar mama sta la munca in strainatate copilul fiind lasat in grija unor bunici denaturati si a unei matusi.legal ce ot face pt a putea lua copilul la mine?
il puteti lua in plasament. :)
cereti reincredintarea minorului catre dvs.. macar cu tatal sa stea daca mama e plecata la munca in strainatate
cu scuzele de rigoare...n-am observat ca sunteti tatal copilului. In acest caz, procedati cum a postat userul @avocatPetre. :)