Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata in numerar catre o persoana fizica de la o ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata in numerar catre o persoana fizica de la o persoana juridica

Un SRL doreste sa achizitioneze un autoturism de la o persoana fizica cu suma de 30.000 lei.Va rog sa-mi spuneti daca poate sa faca plata in numerar.
Multumesc ptr.ajutor.
Poate, sigur ca poate, de ce sa nu poata?