Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activitate secundara SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activitate secundara SRL

Buna ziua.am un SRL,cu obiect principal de activitate comert de animale si furaje prin targuri,piete si magazine.la activitati secundare am vreo 5 pagini,inclusiv transport rutier de marfuri.intrebare este daca pot efectua transport de marfuri asa cum este in momentul asta,sau trebuie trecut transportul in obiectul principal de activitate.va multumesc anticipat
Ca sa puteti desfasura o activitate in primul rand ea trebuie sa existe in statut. Dvs. se parare ca aveti majoritatea activitatilor specificate in statut. In al doilea rand activitatea pe care vreti sa o desfasurati (exista 3 variante: la sediul social, la punctele de lucru sau la beneficiari) trebuie autorizata la registrul comertului prin completarea unei cereri (formular standardizat) si a unei declaratii (model 2 sau model 3 dupa caz - formulare standardizate)