Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

arenda

Buna ziua
va rog sa imi precizati ce presupune incheierea unui contract de arenda fara respectarea prevederilor art 1836- 1850 cod civil .Multumesc.
Depinde despre ce clauze este vorba.De exemplu,conform art.1.838(1) Noul Cod Civil "Contractul de arendare trebuie incheiat in forma scrisa,sub sanctiunea nulitatii absolute."
va multumesc.