Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CONTRACT ARENDA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CONTRACT ARENDA

UNDE SE INCHEIE CONTRACTELE DE ARENDA INTRE DOUA PERSOANE FIZICE PRIVIND TERENURILE AGRICOLE ?
IN CE CONDITII SE ANULEAZA UN CONTRACT DE ARENDA?
UN CONTRACT DE ARENDA CARE CARE NU ESTE INCHEIAT LA NOTAR ESTE VALABIL?
se incheie in forma scrisa sub sanctiunea nulitatii si apoi se inregistreaza la consiliul local. Noul Cod Cv nu prevede forma autentica ad validitatem.
buna ziua
un model de contract de arenda conform prevederilor noului cod civil, unde gasesc ?
este valabil si pentru contractele intre o persoana fizica si una juridica?
Multumesc anticipat